Henkilöt ja henkilöesittelyt

Löydä yhteystietomme ja lisätietoja meistä henkilöinä. Lue, millaisia olemme ja mitä osaamme! Klikkaa nimeä, niin saat lisätietoja.



Avioliittotyö

Ruokonen-Jalo, Terhi, Samassa Veneessä -avioparityön pastori , , 0400 762 320 , avioliitto@sana.fi


Hallinto ja tukipalvelut

Flythström, Tina, Pääkirjanpitäjä , +358 20 768 1623 , , tina.flythstrom@sana.fi
Gerlin, Iitu, taloushallinnon assistentti , +358 20 768 1628 , , iitu.gerlin@sana.fi
Hämäläinen, Anne, Palkanlaskija, henkilöstösihteeri , +358 20 768 1624 , , anne.hamalainen@sana.fi
Kuparinen, Eeva, Asiakaspalvelusihteeri , +358 20 768 1611 , , eeva.kuparinen@sana.fi
Kähkönen, Minna, Kirjanpitäjä - Karas-Sana Oy , +358 20 768 1613 , , minna.kahkonen@sana.fi
Manner, Johanna, johdon assistentti, tiedottaja , +358 20 768 1618 , , johanna.manner@sana.fi
Pohjolan-Pirhonen, Tarja, Henkilöstöpäällikkö , +358 20 768 1616 , , tarja.pohjolan-pirhonen@sana.fi
Purtola, Eija, Asiakaspalvelu, lähettäjäpiirit , +358 20 768 1615 , , eija.purtola@sana.fi
Rajala, Terhi, Konsernin liiketoimintajohtaja, Karas-Sanan toim.j , +358 20 768 1614 , +358 50 526 0255 , terhi.rajala@sana.fi
Saunaluoma, Ulla, Toiminnanjohtaja, rovasti , +358 20 768 1625 , , ulla.saunaluoma@sana.fi
Savonen, Päivi, Lähettäjätyön sihteeri , +358 20 768 1617 , , paivi.savonen@sana.fi
Ståhle, Staffan, Kiinteistöpäällikkö , +358 20 768 1627 , , staffan.stahle@sana.fi
Syvälahti, Heikki, IT-vastaava , +358 20 768 1637 , , heikki.syvalahti@sana.fi
Vainionkulma, Sisko, Seurakuntapalveluiden sihteeri , +358 20 768 1650 , , sisko.vainionkulma@sana.fi
Viirto, Marjatta, Talouspäällikkö , +358 20 768 1622 , , marjatta.viirto@sana.fi
Virta, Kalle, varatoiminnanjohtaja, pastori , +358 20 768 1619 , , kalle.virta@sana.fi


Helsingin kaupunkityö

Peittola, Päivi, Stadin rukouksen talo, Helsingin kaupunkityö , +358 20 768 1714 , , paivi.peittola@sana.fi


Julistuspalvelut

Hakkarainen, Tuula, Julistustyöntekijä , +358 400 202 164 , , tuula.hakkarainen@sana.fi
Heinonen, Eliina, julistaja (el) , , ,
Lassila, Jarkko, julistustyöntekijä , , , jarkko.lassila@sana.fi
Nyman, Hannu, Julistaja, avustava työntekijä , , , hannu.nyman@sana.fi
Nyman, Maija, Julistaja, avustava työntekijä , +358 40 772 6613 , , maija.nyman@sana.fi
Tuikkanen, Kaisa, Julistustyöntekijä , +358 20 768 1601 , 020 766 1601 , kaisa.tuikkanen@sana.fi
Tuikkanen, Timo, Julistustyöntekijä , +358 20 768 1600 , 020 768 1600 , timo.tuikkanen@sana.fi


Kairosmaja

Kovalainen, Johanna, Kairosmaja, asiakaspalvelu , , 0207 681 730 , johanna.kovalainen@sana.fi
Kovalainen, Juha, Kiinteistönhuolto, eräopastus , , , juha.kovalainen@sana.fi
Narkilahti, Auli, Toimintakeskuksen johtaja, Kairosmaja , +358 20 768 1730 , , auli.narkilahti@sana.fi
Ylitalo, Timo, , +358 20 768 1690 , 040 8307313 , timo.ylitalo@sana.fi


Kansainvälinen työ

Honkanen, Pirjo, Kansainvälisen työn projektisihteeri , +358 20 768 1631 , , pirjo.honkanen@sana.fi
Mäkelä, Marja, Kouluttaja (el) , +358 400 793 385 , , marja.makela@sana.fi


Koulutuspalvelut

Keskimäki, Riitta, Kouluttaja, avustava työntekijä , , , riitta.keskimaki@sana.fi
Matikainen, Mikko, Koulutusjohtaja , +358 20 768 1691 , , mikko.matikainen@sana.fi
Mäkinen, Matti, Kouluttaja , +358 20 768 1643 , , matti.makinen@sana.fi
Nordman, Kristiina, Kouluttaja , +358 20 768 1632 , , kristiina.nordman@sana.fi
Nyman, Virpi, Kouluttaja , +358 20 768 1685 , , virpi.nyman@sana.fi
Pirttiaho, Jaakko, kouluttaja , , , jaakko.pirttiaho@sana.fi
Seppänen, Olli, Julistaja, avustava työntekijä , , , olli.seppanen@sana.fi
Tanhua-Laiho, Kristiina, Kouluttaja , +358 20 768 1642 , , kristiina.tanhua-laiho@sana.fi


Kuopion kaupunkityö

Viitasalo, Topi, Kaupunkityöntekijä, Kuopio , +358 20 768 1660 , , topi.viitasalo@sana.fi


Musiikki

Kaustel, Lehari, Musiikkityö, Crescendo , , , lehari.kaustel@sana.fi
Mikkonen, Eila, Musiikkityö, julistus, avustava työntekijä , , ,
Mikkonen, Heikki, Julistaja, muusikko, avustava työntekijä , +358 50 336 7130 , , heikki.mikkonen@sana.fi
Pyysalo, Jussi, Musiikkievankelista , , , jussi.pyysalo@sana.fi
Pyysalo, Minna, Musiikkievankelista , , , minna.pyysalo@sana.fi


Myynti- ja markkinointi

Nertamo, Arja, Sana-lehti / asiakaspalvelu , +358 20 768 1626 , , arja.nertamo@sana.fi
Rautajoki, Marjut, Myyntineuvottelija, Sana-lehti , +358 20 768 1707 , , marjut.rautajoki@sana.fi
Vestovuo, Lea, Mainosgraafikko , +358 20 768 1652 , , lea.vestovuo@sana.fi


Nukketeatteri Sananjalka

Luukkonen, Esko, Julistaja, avustava työntekijä , +358 400 435 877 , , esko.luukkonen@sana.fi
Luukkonen, Merja, Nukketeatterityöntekijä - Nukketeatteri Sananjalka , +358 20 768 1662 , , merja.luukkonen@sana.fi
Piiroinen, Mikko, Nukketeatterityöntekijä - Nukketeatteri Sananjalka , +358 20 768 1659 , , mikko.piiroinen@sana.fi


Nuorisotyö

Helo, Leevi, Nuorisotyön johtaja , +358 20 768 1709 , , leevi.helo@sana.fi
Luttinen-Kivistö, Susanna, Nuorisotyön johtaja 1.8.2018 alkaen , +358 20 768 1686 , , susanna.luttinen-kivisto@sana.fi
Nyman, Katariina, Nuorisotyöntekijä , +358 20 768 1711 , , katariina.nyman@sana.fi


Opiskelijatyö

Heino, Jani, Opiskelijatyö, Helsinki , +358 20 768 1765 , , jani.heino@sana.fi
Palojärvi, Anu, Opiskelijatyöntekijä, Jyväskylä , , , anu.palojarvi@sana.fi
Välimäki, Hannu, Opiskelijatyön johtaja , +358 20 768 1687 , , hannu.valimaki@sana.fi


Pietarin katulapsityö

Pennanen, Tuija, Pietarin katulapsityö, Lahden kaupunkityö , +358 20 768 1621 , , tuija.pennanen@sana.fi


Samassa veneessä

Ruokonen-Jalo, Terhi, Samassa Veneessä -avioparityön pastori , , 0400 762 320 , avioliitto@sana.fi


Sana-lehti

Karhumäki, Heli, Sana-lehden päätoimittaja , +358 20 768 1647 , , heli.karhumaki@sana.fi
Miettinen, Kristiina, Toimittaja, Sana-lehti , +358 20 768 1702 , , kristiina.miettinen@sana.fi
Pitkonen, Salla, Myynti- ja markkinointivastaava , +358 20 768 1706 , , salla.pitkonen@sana.fi
Sarkimaa, Liisa, Toimituksen sihteeri, Sana-lehti , +358 20 768 1700 , , liisa.sarkimaa@sana.fi
Tikkanen, Sari, Toimittaja, Sana-lehti , +358 20 768 1703 , , sari.tikkanen@sana.fi


Tampereen kaupunkityö

Lehtinen, Merja, Kaupunkityöntekijä, Tampere , +358 20 768 1671 , , merja.lehtinen@sana.fi


Tarinoiden Majatalo

Lahtinen, Mika, bibliodraamaohjaaja, Tarinoiden majatalo , +358 20 768 1684 , 040 557 5535 , mika.lahtinen@sana.fi


Turun kaupunkityö

Vesti, Aino, kaupunkityöntekijä, pastori , +358 20 768 1648 , , aino.vesti@sana.fi


Vivamo

Ahjoniemi, Niina, Vastaanottovirkailija, Vivamo , +358 20 768 1760 , , niina.ahjoniemi@sana.fi
Broman, Leena, Vivamon johtaja , +358 20 768 1764 , , leena.broman@sana.fi
Haavisto, Panu, Vivamon Raamattukylän koordinaattori , , , panu.haavisto@sana.fi
Malmberg, Kerstin, Asiakaspalvelusihteeri, Vivamo , +358 20 768 1760 , , kerstin.malmberg@sana.fi
Nyman, Matias, Raamattukylän toiminnanohjaaja , +358 20 768 1770 , , matias.nyman@sana.fi
Räsänen, Pasi, Vivamon kiinteistönhoitaja , , , pasi.rasanen@sana.fi
Suurnäkki, Maria, Vivamon ohjelmasihteeri , +358 20 768 1761 , , maria.suurnakki@sana.fi


Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä